top of page
D34FE096-5133-4441-AEDB-DC4DE49CB029_1_105_c_edited.jpg

Pěstujeme řezané květiny a zeleninu, ekologicky. Tradiční české druhy, luční kvítí, nové kultivary – to vše ze semínek, sazenic, cibulí nebo z řízků. Řídíme se rytmem sezóny.

FARMA

Naše farma je zároveň i domovem pro nás a naše děti. Nachází se ve vesničce Leština na hranici Středočeského a Jihočeského kraje. Naše pozemky tvoří pole s květinovými záhony a fóliovníky, ovocný sad a louka. Řadíme se k mikrofarmám, hospodaříme na ploše 2,7ha.

Snažíme se nabídnout alternativu k současné nabídce řezaných květin v Česku. Po osobní zkušenosti s prací v konvenčním zahradnictví (v zahraničí) a podrobném studování dopadu současného hospodaření na životní prostředí jsme se rozhodli pro certifikované ekologické zemědělství. A to nejen kvůli prostředí, ale také kvůli našemu zdraví a přesvědčení, že takto může svět zůstat krásný i pro naše děti.

anina a pavel v začátcích ekologické farmy kveteto v leštině

*2016

IMG_2276.HEIC

Budujeme rodinnou květinovou farmu a kromě spokojenosti Vás zákazníků je pro nás důležitý udržitelný rozvoj. Snažíme se o šetrné využívání zdrojů na farmě i mimo ni. Zajímá nás množství vyprodukovaného CO2 a odpadu. Jako hnojivo nám slouží především hnůj od místních malozemědělců. Vyrábíme biouhel a zapracováváme do půdy (pomáhá s kompenzací CO2). Spolupracujeme s obcí, přistupujeme zodpovědně k rozvoji farmy a jejímu dopadu na okolí.

Nejsme zemědělci vracející se jen k metodám našich předků (i když jde o velkou inspiraci!), ale využíváme chytré technologie a zemědělské inovace pro zefektivnění naší práce. Jde o neustálý proces hledání nových metod, studium, pokusy a omyly. Inspirujeme se u jiných malofarmářů, především v zahraničí, kde malé farmaření nebylo zničeno jako u nás. Pěstujeme v souladu se světovým konceptem Slow flowers.

anina a pavel s aku vrtackou ve foliovniku, usmev

MY

Pavel a já (Anina) jsme z města, začínali jsme doslova na zelené louce. Učíme se skrz knížky, videa a hlavně pořád zkoušíme něco nového. Vymýšlíme zefektivnění práce a varianty pěstování souznící s naším přesvědčením. Život mimo město nám vyhovuje, práce s půdou nám dává smysl a navíc děláme radost lidem skrze naše produkty. Později se k nám přidala Janča, s ní přišlo drobné zvětšení ploch a lepší rozložení pracovních povinností.

ANINA

Plánuje co se bude pěstovat, kdy se co bude vysévat a sázet. Má přehled o tom, co je kde zasazené a jak se to jmenuje  (ikdyž všechny názvy v hlavě neudrží;)) Sklízí květiny, váže kytice. Spravuje sociální sítě a komunikuje se zákazníky. Jo a taky má dvě děti a muže.

pavel a mulčovačem na bcs jednoosý traktor, farmář

JANČA

Je náš třetí pár rukou. Pěstuje květiny, váže kytice, připravuje svatební dekorace... Je všude kde je jí potřeba a my si jí ohromně vážíme.

0A5AF4AC-301F-4D2B-AF95-B661C1561813_1_105_c.jpeg
anina a amarant

PAVEL

Řeší vše okolo práce s půdou, používá k tomu své motorizované pomocníky, ale ne vždy - i rýč a rycí vidle má často v ruce. Za závlahu kytky vděčí také jemu. Stavění a oprava fóliovníků patří k jeho oblíbenějším jobům. Řeší všechny úřady a účty. Je také hlavním řidičem a v neposlední řadě ho možná už znáte jako prodejce našich květin na trhu. A mimochodem, taky má dvě děti a ženu.

F85B8878-5BD8-46D8-A4BA-806DA09BB40E_1_105_c.jpeg

FILIP A ADAM
Naši společníci do deště:)

JSME SOUČÁSTÍ

images.png

Jsme členem Platformy Výkvět - sdružení pro ekologické pěstitele řezaných květin v ČR.

biokont.jpg

Naše farma je kontrolována organizací Biokont, ta uděluje certifikaci ekologickým zemědělcům.

logo_pro_bio - 1.jpg

PRO - BIO svaz ekologických zemědělců.

logo_woof - 1.jpg

Česká pobočka světové dobrovolnické organizace WWOOF.

logo_floret - 1.jpg

Farmer - florist collective, sdružuje květinové farmáře, kteří jsou zároveň floristy.

bottom of page