© 2016 - 2019 Kveteto. Proudly created with Wix.com

Něco málo o nás

*2016

Pěstujeme řezané květiny, ekologicky. Tradiční české druhy, luční kvítí, nové kultivary – to vše ze semínek, sazenic, cibulí nebo z řízků. Řídíme se rytmem sezóny.

Naše farma se nachází v malé obci Leština na hranici Středočeského a Jihočeského kraje. Naše pozemky tvoří plochy s květinovými záhony a fóliovníky, ovocný sad a louka.

O co se dlouhodobě snažíme

Snažíme se nabídnout alternativu k současné nabídce řezaných květin v ČR. Po vlastních zkušenostech s konvenčním zemědělstvím a podrobném studiu jeho dopadu na životní prostředí jsme se rozhodli pro certifikované ekologické zemědělství.

Cílem našeho podnikání je budování rodinné květinové farmy s důrazem na spokojenost zákazníků a udržitelný rozvoj. Snažíme se o šetrné využívání zdrojů na farmě i mimo ni. Zajímá nás množství vyprodukovaného odpadu. Naše produkty primárně balíme do použitých obalů.  Jako hnojivo nám slouží především koňský a ovčí hnůj od místních malozemědělců. Spolupracujeme s obcí, přistupujeme zodpovědně k rozvoji farmy a jejímu dopadu na okolí.

Nejsme zemědělci vracející se k metodám našich předků (i když jde o velkou inspiraci!), ale využíváme chytré technologie a zemědělské inovace pro zefektivnění naší práce. Jde o neustálý proces hledání nových metod, pokusů a omylů. Inspirujeme se u jiných farmářů v Česku a zahraničí. Pěstujeme v souladu se světovým konceptem Slow flowers.

Naše farma

Od prvních začátků po rozšíření sadu a pěstebních ploch v minulém roce.

Spolupracujeme s:

 

Svatby vážeme ve spolupráci s floristkou z květinového ateliéru Verbaskum. Pracuje výhradně s lokálním materiálem od českých pěstitelů či šetrně posbíraným v českých luzích, hájích, lučinách, zahradách a městských divočinách.​​​

Jsme členy:

Jsme součástí české pobočky WWOOF a PRO-BIO - svazu ekologických zemědělců​. Naši farmu v ekologickém zemědělství kontroluje BIOKONT CZ.

biokont.jpg
logo_woof - 1.jpg
logo_pro_bio - 1.jpg
logo_floret - 1.jpg

Napsali o nás:

Děkujeme!