Pěstujeme řezané květiny, ekologicky. Tradiční české druhy, luční kvítí, nové kultivary – to vše ze semínek, sazenic, cibulí nebo z řízků. Řídíme se rytmem sezóny.

Naše farma je zároveň i domovem pro nás a naše děti. Nachází se ve vesničce Leština na hranici Středočeského a Jihočeského kraje. Naše pozemky tvoří pole s květinovými záhony a fóliovníky, ovocný sad a louka. Řadíme se k mikrofarmám, naše celková plocha je 2,7ha, květiny jsou momentálně na její třetině.

FARMA

Snažíme se nabídnout alternativu k současné nabídce řezaných květin v Česku. Po osobní zkušenosti s prací v konvenčním zahradnictví (v zahraničí) a podrobném studování dopadu současného hospodaření na životní prostředí jsme se rozhodli pro certifikované ekologické zemědělství. A to nejen kvůli prostředí, ale také kvůli našemu zdraví a přesvědčení, že takto může svět zůstat krásný i pro naše děti.

*2016

Budujeme rodinnou květinovou farmu a kromě spokojenosti Vás zákazníků je pro nás důležitý udržitelný rozvoj. Snažíme se o šetrné využívání zdrojů na farmě i mimo ni. Zajímá nás množství vyprodukovaného CO2 a odpadu. Jako hnojivo nám slouží především hnůj od místních malozemědělců. Spolupracujeme s obcí, přistupujeme zodpovědně k rozvoji farmy a jejímu dopadu na okolí.

Nejsme zemědělci vracející se jen k metodám našich předků (i když jde o velkou inspiraci!), ale využíváme chytré technologie a zemědělské inovace pro zefektivnění naší práce. Jde o neustálý proces hledání nových metod, studium, pokusy a omyly. Inspirujeme se u jiných malofarmářů, především v zahraničí, kde malé farmaření nebylo zničeno jako u nás. Pěstujeme v souladu se světovým konceptem Slow flowers.

MY

Oba jsme z města, začínali jsme doslova na zelené louce. Učíme se skrz knížky, videa a hlavně pořád zkoušíme něco nového. Vymýšlíme zjednodušení a varianty pěstování souznící s naším přesvědčením. Život mimo město nám vyhovuje, práce s půdou nám dává smysl a navrch děláme radost lidem skrze naše květiny.

ANINA

Plánuje co se bude pěstovat, kdy se co bude vysévat a sázet. Má přehled o tom, co je kde zasazené a jak se to jmenuje, i když všechny názvy v hlavě neudrží... Sklízí květiny, čistí a hlavně aranžuje. Všechny kytice a dekorace projdou jejíma rukama. Fotí, spravuje sociální sítě a komunikuje se zákazníky. Jo a taky má dvě děti a muže.

FILIP A ADAM

Dva malí rošťáci, naše krásný děti, s kterými je hodně srandy a taky práce:) Oba už ví jak voní levandule, ale taky jak chutná hlína. Hromady písku, štěrku a štěpky jsou jejich hřištěm. Filip pozná jaký plevel může jíst a jaké květy si může dát do pití. Adam zatím pečlivě pozoruje Filipa a těší se až bude moci dělat vše co on. 

PAVEL

Řeší vše okolo práce s půdou, používá k tomu své motorizované pomocníky, ale ne vždy - i rýč a rycí vidle má často v ruce. Za závlahu kytky vděčí také jemu. Stavění a oprava fóliovníků patří k jeho oblíbenějším jobům. Řeší všechny úřady a účty. Je také hlavním řidičem a v neposlední řadě ho možná už znáte jako prodejce našich květin na trhu. A mimochodem, taky má dvě děti a ženu.

KOČKA

Jakože nemá jméno? Má. Kočka. A je důležitá, moc. Krom toho, že je to mazel a toleruje tahání za ocas, je výborná na lovení myší.

JSME SOUČÁSTÍ

biokont.jpg

Naše farma je kontrolována organizací Biokont.

logo_pro_bio - 1.jpg

PRO - BIO svaz ekologických zemědělců.

logo_woof - 1.jpg

Česká pobočka světové dobrovolnické organizace WWOOF.

logo_floret - 1.jpg

Farmer - florist collective, sdružuje květinové farmáře, kteří jsou zároveň floristy.

© 2016 - 2020 Kveteto

Proudly created with Wix.com