Pěstujeme řezané květiny a zeleninu, ekologicky. Tradiční české druhy, luční kvítí, nové kultivary – to vše ze semínek, sazenic, cibulí nebo z řízků. Řídíme se rytmem sezóny.

Naše farma je zároveň i domovem pro nás a naše děti. Nachází se ve vesničce Leština na hranici Středočeského a Jihočeského kraje. Naše pozemky tvoří pole s květinovými záhony a fóliovníky, ovocný sad a louka. Řadíme se k mikrofarmám, hospodaříme na ploše 2,7ha.

FARMA

Snažíme se nabídnout alternativu k současné nabídce řezaných květin v Česku. Po osobní zkušenosti s prací v konvenčním zahradnictví (v zahraničí) a podrobném studování dopadu současného hospodaření na životní prostředí jsme se rozhodli pro certifikované ekologické zemědělství. A to nejen kvůli prostředí, ale také kvůli našemu zdraví a přesvědčení, že takto může svět zůstat krásný i pro naše děti.

*2016

Budujeme rodinnou květinovou farmu a kromě spokojenosti Vás zákazníků je pro nás důležitý udržitelný rozvoj. Snažíme se o šetrné využívání zdrojů na farmě i mimo ni. Zajímá nás množství vyprodukovaného CO2 a odpadu. Jako hnojivo nám slouží především hnůj od místních malozemědělců. Vyrábíme biouhel a zapracováváme do půdy (pomáhá s kompenzací CO2). Spolupracujeme s obcí, přistupujeme zodpovědně k rozvoji farmy a jejímu dopadu na okolí.

Nejsme zemědělci vracející se jen k metodám našich předků (i když jde o velkou inspiraci!), ale využíváme chytré technologie a zemědělské inovace pro zefektivnění naší práce. Jde o neustálý proces hledání nových metod, studium, pokusy a omyly. Inspirujeme se u jiných malofarmářů, především v zahraničí, kde malé farmaření nebylo zničeno jako u nás. Pěstujeme v souladu se světovým konceptem Slow flowers.

MY

Oba jsme z města, začínali jsme doslova na zelené louce. Učíme se skrz knížky, videa a hlavně pořád zkoušíme něco nového. Vymýšlíme zjednodušení a varianty pěstování souznící s naším přesvědčením. Život mimo město nám vyhovuje, práce s půdou nám dává smysl a navrch děláme radost lidem skrze naše produkty.

ANINA

Plánuje co se bude pěstovat, kdy se co bude vysévat a sázet. Má přehled o tom, co je kde zasazené a jak se to jmenuje, i když všechny názvy v hlavě neudrží... Sklízí květiny, čistí a hlavně aranžuje. Všechny kytice a dekorace projdou jejíma rukama. Fotí, spravuje sociální sítě a komunikuje se zákazníky. Jo a taky má dvě děti a muže.

FILIP A ADAM

Dva malí rošťáci, naše krásný děti, s kterými je hodně srandy a taky práce:) Oba už ví jak voní levandule, ale taky jak chutná hlína. Hromady písku, štěrku a štěpky jsou jejich hřištěm. Filip pozná jaký plevel může jíst a jaké květy si může dát do pití. Adam se snaží Filipa ve všem napodobit, ale protože je tvrdohlavý zvládne to pak stejně udělat jinak, po svém. 

PAVEL

Řeší vše okolo práce s půdou, používá k tomu své motorizované pomocníky, ale ne vždy - i rýč a rycí vidle má často v ruce. Za závlahu kytky vděčí také jemu. Stavění a oprava fóliovníků patří k jeho oblíbenějším jobům. Řeší všechny úřady a účty. Je také hlavním řidičem a v neposlední řadě ho možná už znáte jako prodejce našich květin na trhu. A mimochodem, taky má dvě děti a ženu.

JSME SOUČÁSTÍ

biokont.jpg

Naše farma je kontrolována organizací Biokont, ta uděluje certifikaci ekologickým zemědělcům.

logo_pro_bio - 1.jpg

PRO - BIO svaz ekologických zemědělců.

logo_woof - 1.jpg

Česká pobočka světové dobrovolnické organizace WWOOF.

logo_floret - 1.jpg

Farmer - florist collective, sdružuje květinové farmáře, kteří jsou zároveň floristy.